Lokalgrupper

Foto: Fredrik Bäckman.

Här hittar du kontaktuppgifter till våra nuvarande lokalgrupper! Att engagera sig i MÄN är engagerande, roligt och viktigt på samma gång. Våra lokalgrupper ordnar medlemsträffar, fikamöten, samtalsgrupper, bokcirklar, går i Prideparader och många andra saker. Om du engagerar dig lokalt får du vara med och skapa en plattform där ni tillsammans engagerar er för just de frågor ni brinner för. Vi välkomnar givetvis medlemmar av alla kön!

Här nedan kan du se vilka lokalgrupper vi har i dagsläget.

Vill du starta en ny lokalgrupp?
Om det inte finns på din ort så kan du skapa en. Vi hjälper gärna till. Läs den här guiden först och hör av dig till oss sen. Du kan kontakta vår föreningsutvecklare Elis Larsson på elis.larsson@mfj.se.

Välkommen med i rörelsen MÄN!

 

Östersund

  • Kontaktperson:Gunnar Rönnqvist
  • E-post:gunnar@talaretorik.se

Läs mer

Linköping

  • Kontaktperson:Ville Kullenberg
  • Telefonnummer:0701400420
  • E-post:ville_kullenberg@hotmail.com

Läs mer

Norrköping

  • Kontaktperson:Simon Egler
  • Telefonnummer:0765837768
  • E-post:simon.egler@gmail.com

Läs mer

Roslagen

  • Kontaktperson:Albin Torstensson
  • Telefonnummer:070-72 80 207
  • E-post:albin.torstensson@gmail.com

Läs mer

Landskrona

  • Kontaktperson:Alexander Redrin
  • E-post:alexander_redrin(a)hotmail.com

Läs mer

Luleå

  • Kontaktperson:Anders Finnberg
  • E-post:anders.finnberg@gmail.com

Läs mer

Kiruna

  • Kontaktperson:Björn Lundqvist
  • E-post:fam-lundquist@tele2.se

Läs mer

Härnösand

  • Kontaktperson:Gosia Håkansson
  • E-post:malgosia02(a)hotmail.com

Läs mer

Falun

  • Kontaktperson:Emil Gustavsson
  • E-post:gustavssonemil@hotmail.com

Läs mer

Växjö

  • Kontaktperson:Tomas B Lindahl
  • E-post:tomas.b.lindahl(a)telia.com

Läs mer

Uppsala

  • Kontaktperson:Mattias Lindholm
  • Telefonnummer:0702622184
  • E-post:uppsala@mfj.se

Läs mer

Sundsvall

  • Kontaktperson:Roger Kangas
  • E-post:roger(a)rogerkangas.se

Läs mer

Umeå

  • Kontaktperson:Mikael Rubin
  • Telefonnummer:070-210 79 98
  • E-post:umea(a)mfj.se

Läs mer

linnea_nina_jocke kopiera

Stockholm

  • Kontaktperson:Jocke Kellokumpu
  • E-post:sthlm@mfj.se

Läs mer

Göteborg

  • Kontaktperson:Mikael Levy
  • E-post:gbg@mfj.se

Läs mer

29512503_10156054141665943_8081165603773087744_o

Malmö/Lund

  • Kontaktperson:Erik Stenlund-Gens
  • Telefonnummer:0739-23 92 85
  • E-post:malmo@mfj.se

Läs mer