lokalgrupper karta

Lokalgrupper

Här hittar du kontaktuppgifter till våra nuvarande lokalgrupper! Att engagera sig i MÄN är engagerande, roligt och viktigt på samma gång. Våra lokalgrupper ordnar medlemsträffar, fikamöten, samtalsgrupper, bokcirklar, går i Prideparader och många andra saker. Om du engagerar dig lokalt får du vara med och skapa en plattform där ni tillsammans engagerar er för just de frågor ni brinner för. Vi välkomnar givetvis medlemmar av alla kön!

Här nedan kan du se vilka lokalgrupper vi har i dagsläget.

Vill du starta en ny lokalgrupp?
Om det inte finns en grupp på din ort så kan du skapa en. Vi hjälper gärna till. Kontakta vår föreningsutvecklare Elis Larsson på elis.larsson@mfj.se eller 073-7483827.

Välkommen med i rörelsen MÄN!

 

Västerås

  • Kontaktperson:Michael Jonsson
  • E-post:vasteras@mfj.se

Läs mer

Jämtland / Härjedalen

  • Kontaktperson:Gunnar Rönnqvist
  • E-post:jamtland@mfj.se

Läs mer

Linköping

  • Kontaktperson:Nils Lundkvist
  • Telefonnummer:070-8478428
  • E-post:linkoping@mfj.se

Läs mer

Norrköping

  • Kontaktperson:Simon Egler
  • Telefonnummer:076-5837768
  • E-post:norrkoping@mfj.se

Läs mer

Roslagen

  • Kontaktperson:Albin Torstensson
  • Telefonnummer:070-72 80 207
  • E-post:roslagen@mfj.se

Läs mer

Landskrona-Helsingborg

Landskrona / Helsingborg

  • Kontaktperson:Alexander Redrin
  • E-post:landskrona@mfj.se

Läs mer

Luleå

  • Kontaktperson:Anders Finnberg
  • E-post:lulea@mfj.se

Läs mer

Falun

  • Kontaktperson:Emil Gustavsson
  • E-post:falun@mfj.se

Läs mer

Växjö

  • Kontaktperson:Tomas B Lindahl
  • E-post:vaxjo@mfj.se

Läs mer

Uppsala

  • Kontaktperson:Mattias Lindholm
  • Telefonnummer:0702622184
  • E-post:uppsala@mfj.se

Läs mer

Sundsvall

  • Kontaktperson:Roger Kangas
  • E-post:sundsvall@mfj.se

Läs mer

Umeå

  • Kontaktperson:Mikael Rubin
  • Telefonnummer:070-210 79 98
  • E-post:umea@mfj.se

Läs mer

Kickoff1

Stockholm

  • Kontaktperson:Jocke Kellokumpu
  • E-post:sthlm@mfj.se

Läs mer

Göteborg

  • Kontaktperson:Mikael Levy
  • E-post:gbg@mfj.se

Läs mer

29512503_10156054141665943_8081165603773087744_o

Malmö / Lund

  • Kontaktperson:Holger Pering
  • Telefonnummer:0733-882856
  • E-post:malmo@mfj.se

Läs mer